خانه » عکس » ابتکارات » سری دوم راه های مبتکر شدن

سری دوم راه های مبتکر شدن

سری دوم اینکه چگونه مبتکر باشیم و ابتکار بخرج دهیم را برای شما دوستان همراه قرار دادیم . امیدوارم بخوبی بهرمند شوید.

انسان وقتی به ناشناخته ای که عامل خیلی از چیز هاست پی می برد این آگاهی او  مجبورش میکند تا در همان راستا به حرکت خود ادامه دهد و همینطور به  طور دائم به آگاهی اش اضافه شده و حرکتش را سریعتر و قوی تر میکند.

ایده و ابتکارات

در سری اول ، دیدن و الگو برداری از ابتکارات دیگران و سپس تمرین را،  برای ساختن ذهن و عملی مبتکر برای شما عنوان کردیم ، حال در اینجا گامی فراتر مینهیم .

ابتکار پیدا کردن ناشناخته هاست، ناشناخته هایی که در جهان خارج و بیرون از ذهن ما وجود دارند و تنها با تفکر و اندیشه مناسب و قرار دادن چیزهای مختلف و آزمایش کردن آنها در ذهن پرورش یافته میتوانیم راه های بدست آوردن این ناشناخته ها رابیابیم.

دیده ها ، شنیده ها ، احساسات ، نیاز ها،  میل و خواسته ی انسانها باعث شده که هر فرد نوع خاصی از ابتکار را در وجود خودش دارا باشد ، از این رو همه مانند هم عمل نمیکنند. خلاصه اینکه معنی که تفاوت ابتکارات افراد ناشی از خصلت های فردی و عوامل محرک درونی و بیرونی  است.

پس شروع کنید و ببینیند چه چیزهایی دارید:

  • به چه چیزی علاقه دارم؟ پس بدنبال آن بگردید و از چیزهایی که خارج از علاقه شماست چشم پوشی کنید و فکر و ذهن و وقتتان را برای غیر آن هدر ندهید.
  • به چه چیزی نیاز دارم؟ پس در جهت رفع نیازتان ذهنتان را درگیر کنید و آن را به ساده ترنی راه رفع کنید.
  • توانایی من چیست؟ توانایی خودتان را پیدا کنید. ببینید کدام خصلتتان از باقی آن قوی تر است.به عنوان مثال فردی در کارهای فنی و دریک رشته خاص مانند الکترونیک قدرت پردازش خوبی دارد و یا در خصوص ساخت قطعات ماشین آلات و … و یا اینکه در مسایل فرضیات و مسائل عقلی حافظه چیره دستی دارد و یا اینکه کارهای ظریف را بخوبی انجام میدهد مثل عمل جراحی و نقاشی و … .
  •  محدودیت های من چه چیزهایی است؟ محدودیت هر فردی لازمه حرکت اوست چراکه هر کاری موانعی دارد پس باید دید چه مانعی است تا بتواند در راستای آن فکر و تلاش مبتکرانه خود را بکار گیرد. محدودیت مانند انتظاراتی که اشخاص از انسان دارند و باید آن انتظارات را متحمل شوند مثل پدر و مادر و زن و فرزند که هر یک انتظاری دارند و بالاجبار و از روی اخلاقیات انسانی نباید ساده از آنها رد شد.

idea..filestoon.ir

پس راهی که کمک به مبتکر شدن شما می کند این است: جستجوی درونی و مطالعه خصوصیات فردی خودتان ونیز بررسی موقعیت محیطی که در آن زندگی میکنید .

شناخت توانایی ها و امکانات وجودی خودمان و آنچه در محیط ماست به ما این امکان را می دهد که به کمبود ها و نیاز هایمان و نیز داشته هایمان پی برده تا در هنگام عملکرد بیگدار به آب نزنیم، تا به نتیجه مطلوب برسیم. این نه تنها در مورد روش مبتکر شدن لازم است بلکه در تمامی کارها و تصمیمات از مهمترین مسایل به شمار می آید.

پاسخ دهید