فایلستون

دانلود آموزش ورزش پارکور

ورزش پارکور یا هنر جابجایی  یا شهرنوردی  ورزشی جذاب و جوان پسند است که به حرکات زیبا و عجیب وغریب  و  نیز ورزش ممنوعه مشهور است.

توضیحی در مورد این ورزش زیبا و جذاب

آموزش پارکورآموزش پارکور

داوید بل، بنیان‌گذار پارکور در فرانسه : «جنبهٔ فیزیکی پارکور، غلبه‌کردن بر تمامی موانع پیش روست، درست مانند این‌که در شرایط اضطراری گیر کرده باشید. پارکور فقط صرف حرکات نیست، بلکه مجموعه‌ای هدفمند و دارای فلسفهٔ خاص خویش است. پس هدف پارکور، رسیدن به مقصد با استفاده از کاراترین، روان‌ترین و مستقیم‌ترین مسیر و مناسب‌ترین حرکات است که می‌تواند شامل دویدن، پریدن، بالا رفتن و خزیدن باشد.»

؛ کارایی؛ از مهم‌ترین خصوصیات پارکور است، لازم نیست حرکات سریع‌ باشند، بلکه باید مستقیم‌تر و با صرف انرژی کمتر انجام شوند و همچنین مانع آسیب دیدگی دراز مدت یا کوتاه مدت شوند.

کسانی  را که از اصول پارکور در زندگی استفاده می کنند «تراسور» می گویند.

پارکور از زمانی که آدمی نیاز به شکار کردن و شکار نشدن داشته، بوده است. اما پارکور به معنای خاصش را ریموند بل که یک سرباز فرانسوی جنگ ویتنام بود پایه‌گذاری کرد. او و همراهانش به‌دنبال پیدا کردن روشی کارآمد و مناسب برای «تعقیب و فرار» بودند. این فعالیت‌ها، سرانجام توسط فرزندش داوید بل بصورت مدوّن درآمد.

داوید بیشتر عمر خود را صرف سامان‌دهی این ورزش کرد و نام «پارکور» را بر آن نهاد. او و دوستانش، از جمله سباستیان فوکان که مشهورترینشانست، با آموزش‌های ریموند بل این ورزش را از ترکیب ورزش‌های مختلفی مانند ژیمناستیک و با هدف کمک‌کردن به دیگران در مواقع اضطراری، در حاشیه پاریس به وجود آوردند.

حرکات پایه ای پارکور

آموزش پارکور آموزش پارکور

واژه توضیح
فارسی انگلیسی
غلتیدن Roll غلتیدن به پهلو بصورتی که دست‌ها به زمین برخورد نکنند.
فرود آمدن Landing خم کردن زانو هنگامی که انگشتان پا با زمین برخورد می‌کنند (هرگز با تمام پا فرود نیاییدوسعی کنید موقعی که فرود میایید یک چرخش به جلوداشته باشید مثل یک ملق این کار باعث می شود درد کمتری را حس کنید)
تعادل Balance راه رفتن متعادل روی لبهٔ بالایی یک مانع
تعادل گربه‌ای Cat balance حرکت چهارپاگونه روی لبهٔ بالایی یک مانع
زیرمیله Underbar,jump through پریدن یا تاب خوردن از بین و زیر موانع برای ردکردن فاصله
ول‌شدن، جدا شدن Dismount,swinging jump پریدن همراه با چرخش و نوسان از روی موانع
جهش وارونه، جهش ۳۶۰ Reverse vault پریدن از روی مانع با کمک دو دست همراه باچرخش ۳۶۰
پشتک وارو ، چرخش به پشت Flip Back جذب نیرو از دست و مچ پا و چرخش وارونه در جهت حرکت عقربه های ساعت
چرخش به جلو Front جذب نیرو از دست و پرتاب آن به سمت بالا جهت چرخیدن
چرخش به اطراف Side پرتاب کردن دست به سمت بالا جهت چرخیدن

پارکور تاکنون در زمین یا ورزشگاه اختصاصی تمرین نمی‌شو. تراسورها در محیط‌های شهری مانند سالن‌های ورزشی، پارک‌ها، زمین‌های بازی و سازه‌ها و ساختمان‌های رها شده تمرین می‌کنند که باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی مانند تجاوز به حریم شخصی، آسیب رساندن به اموال عمومی و تمرین در مکان‌های نامناسب شده‌است.

پارکور وسیله و تجهیزات خاصی احتیاج ندارد و تراسورها معمولاً لباس‌های ورزشی یا معمولی سبک و راحت می‌پوشند. تنها چیزی که توصیه شده‌است یک کفش ورزشی سبک با چسبندگی زیاد است.

بعضی از تراسورها از مچ بند برای محافظت از مچ هایشان استفاده می‌کنند. برخی نیز از دستکش‌های نازک ورزشی برای حفاظت از کف دستهایشان استفاده می‌کنند که به علت کم کردن چسبندگی و حس باعث موضع منفی بعضی از تراسورها می‌شود. در ایران به این ورزش ورزش ممنوعه  هم گفته شده است

پارکور حرکات آکروباتیک، بدل کاری، رقص، حرکات احمقانهٔ بدون توجه به عواقب آن و پرش‌های بلند بدون دلیل نیست. هم چنین پارکور «حرکت‌های دلخواه» نیست بلکه مجموعه‌ای از حرکات از پیش تعریف شده و هدفمند است. در پارکور خبری از مسابقه و کل‌کل هم نیست.

پارکور نیاز به نیروی بدنی  و تمرین زیادو استناد مناسب دارد . بدون اینها اقدام به انجام حرکاتش نکنید که ممکن است برای خود و دیگران مشکلاتی را ایجاد کرده و سر از بیمارستان در بیاوورید.

نمونه های دیگری از حرکات پارکور

آموزش پارکور آموزش پارکور

آموزش پارکور آموزش پارکور

نمونه های این آموزش

راهنمای دانلود و استفاده از فایل آموزش

بر روی بخش های زیر کلیک کرده و وارد صفحه دانلود بخش مورد نظر شوید . سپس دکمه (به هر حال دانلود شود) را کلیک کنید تا دانلود آغاز شود . پس از اتمام دانلود ، شش بخش  را در یک پوشه بگذارید.
برای استخراج فایل آموزش از این شش بخش  فایل استخراج کننده را که حجم کمی دارد پس از دانلود در کنار باقی بخش های دانلود شده  در همان  پوشه قرار دهید و و اجرا کنید . می بینید که شروع به استخراج کردن می کند و تا پایان کار صبر کنید.

دانلود بخش های آموزش بدون استخراج کننده بی فایده است وباید آن را در کنار باقی فایلها قرار دهید تا فایل آموزش رااستفاده کنید.


بخش اول   دوم   سوم   چهارم    پنجم   ششم                                                  –


مشخصات فایل آموزش

فایل با فرمت iso است و محتوای آن فیلم های آموزشی با فرمت mp4  می باشد.

حجم کل فایل :۹۴۲ مگابایت

حجم استخراج کننده : ۱ کیلو بایت

راهنمای خرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا